Haberler

DİYALİZ MERKEZİ/ÜNİTESİNDE ÇALIŞAN PERSONELE ENFEKSİYON KONTROL EĞİTİMİ YAPILDI

  • Eklenme Tarihi:

     14 Aralık 2016

  • Okuma Sayısı:

     126

İlimizde hizmet veren diyaliz merkezi/ünitelerinde çalışan sağlık personeline yönelik “Enfeksiyon Kontrol Programı” konulu eğitim verilmiştir.

          Müdürlüğümüz tarafından ilimizde hizmet veren diyaliz merkez/ünitelerinde çalışan tüm personele yönelik Numune Hastanesi Konferans salonunda “Enfeksiyon Kontrol Programı” konulu eğitim verilmiştir.

        Açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Adil KAYA Diyaliz hastalarında bağışıklık, diyaliz ünitelerinde hijyen, sterilizasyon ve dezenfeksiyonun önemi hakkında bilgi verdi.

         İlimiz Numune Hastanesi Doktorlarından Nefrolog Dr. Mehmet BÜYÜKBAKKAL, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Bilge AYDEMİR, Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Fatma AYKURT DUMAN ve Nilüfer DUMAN ‘ın eğitimci olarak katıldığı programda “ Enfeksiyon ve Böbrek yetmezliği, Kan yolu ile bulaşan enfeksiyonlar, Seroloji ve Bağışıklık, Hemodiyaliz ünitelerinde cihaz/malzeme temizliği, Su analizleri, Sterilizasyon/Dezenfeksiyon, El hijyen uygulamaları, İzolasyon önlemleri ve atık yönetimi” gibi konularda 60 sağlık çalışanına personele eğitim verilmiştir. Yaklaşık 70 personelin katılacağı eğitimin ikinci oturumu 15 Aralık 2016 Perşembe günü yapılacaktır.

Aç / Kapat
Arka Plan